0
Twój koszyk jest pusty.

Diagnostyka segmentarna


Graficzny obraz stref patologicznych
Graficzny obraz stref patologicznych

Wykorzystuje ona fakt leżący u podstaw działalności życiowej wszystkich zwierząt oraz człowieka – zasadę segmentarnej budowy. Segmenty (każdy z nich) dysponują osobnymi zakończeniami nerwowymi (czuciowymi i ruchowymi), rozmieszczonymi na kształt dysku, kolejno w gornej części tułowia, w kończynach (wzdłuż nich), w głowie. Segmenty skóry powiązane są z narządami wewnętrznymi, nerwami przez wegetatywny układ nerwowy, co stało się podstawą ich porównania. Nazywamy je strefami Zacharina-Heada (Zacharin był rosyjskim internistą żyjącym w latach 1829-1897. Head, to angielski neurolog żyjący w latach 1861-1940).

Są to ograniczone obszary skóry (strefy), w których podczas chorób organów wewnętrznych, zmieniają się parametry przewodnictwa elektrycznego skóry, a także zmiany wrażliwości w postaci nadwrażliwości na temperaturę i ból. Podstawą anatomiczno-fizjologiczną powstania takich stref jest segmentarna budowa aparatu rdzenia kręgowego posiadającego stałą anatomiczną łączność z określonymi obszarami skóry oraz

narządami wewnętrznymi

 

Metoda pozwala:

1. Zbierać informacje o czynnościowym stanie organizmu i jego układów przedstawiając wizualnie funkcje graficzne w czasie, współczynników i ocen w bardzo krótkim czasie (około 5 min).

2. Określić stan czynnościowy organizmu jako całości i jego części (podstawowych układów czynnościowych), który reprezentuje zmiany czynnościowe i odchylenia od normy w procesie samoregulacji.

3. Kontrolować skuteczność dowolnej terapii.

4. Ocenić dynamiczne działania terapeutyczne poprzez pomiary dokonywane podczas oraz pomiędzy seansami terapii.

5. Stworzyć bazę danych i dokonać analizy statystycznej.

6. Szybko i wygodnie ocenić działanie preparatu lub jakiegoś innego obiektu, przedmiotu (ozdoba, odzież, żywność itd.).

 

Przeciwwskazania

- wszczepiony rozrusznik serca;

- znaczące uszkodzenia skory.

 

Wymagania w stosunku do pacjenta

1. Konieczny jest dobry kontakt pomiędzy skórą i elektrodą, bez nasilenia lub osłabienia nacisku. Nie prowadzi się pomiaru jeśli powierzchnia skóry stykająca się z elektrodami jest podrażniona (ropnie, otwarte rany itd.).

2. Czoło, ręce i nogi pacjenta powinny być czyste, należy usunąć nadmierny pot, makijaż i kremy.

3. Warto by w chwili diagnostyki pacjent nie był głodny. Najlepszym czasem do badania jest 1-1,5 godziny po posiłku. 2-3 doby przed badaniem nie wolno spożywać alkoholu. Dobę przed

badaniem nie wolno spożywać kawy, ostrych, ziołowych potraw. Bezpośrednio przed badaniem nie wolno spożywać czekolady, cytrusów, żuć gumy. Zażywanie lekarstw, które można przerwać bez uszczerbku dla pacjenta należy przerwać na dobę przed badaniem. Lekarstwa, które są konieczne dla życia pacjenta i zażywane są od dłuższego czasu nie wpływają istotnie na diagnostykę (z wyjątkiem leków hormonalnych, sterydowych), jednak diagnosta przed zabiegiem powinien wiedzieć jakie preparaty i w jakich dawkach oraz o których godzinach pacjent zażywa. W przeddzień seansu diagnostyki należy wykluczyć kontakt z aktywnymi chemicznie substancjami (lakiery, farby, rozpuszczalniki). Nie powinno się palić dobę przed

seansem (o ile nie wywoła to stresu u pacjenta).

4. Skóra powinna być czysta, zdrowa, bez objawów zapalenia i uszkodzeń mechanicznych. Nie wolno stosować przed diagnostyką leczniczych i kosmetycznych kremów i maści. Nadmiernie wilgotną skórę należy osuszyć chusteczką, a suchą zwilżyć. Ręce i stopy należy umyć przed badaniem.

5. Najlepsza jest odzież z naturalnych tkanin, przed diagnostyką należy zdjąć wszystkie ozdoby i przedmioty metalowe. Wyłączyć telefon komórkowy lub odsunąć go na odległość 1,5 metra.

6. Najlepszym czasem badania jest przedpołudnie kiedy pacjent i terapeuta znajdują się w wypoczętym stanie. Jednak należy uwzględniać indywidualne biorytmy pacjenta.

7. W pomieszczeniu podczas diagnostyki nie powinny znajdować

się osoby postronne (z wyjątkiem rodziców w przypadku dzieci).

 

 

Przyrząd do diagnostyki funkcjonalnej w połączeniu z oprogramowaniem pozwala w przeciągu 3 - 5 minut przeprowadzić testowanie i ocenić:

 


  • stan układu pokarmowego (wątroby, woreczka żółciowego, dysfunkcji trzustki, żołądka, jelit)
  • stan układu oddechowego (jama nosowo-gardłowa, tchawica, płuca)
  • stan układu moczowo-płciowego (nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa, macica, jajniki, ) stan układu sercowo-naczyniowego (krążenie w tym mózgowe)
  • stan układu endokrynnego (tarczyca, trzustka, nadnercza)
  • stan układów immunologicznego i limfatycznego
  • stan układu oporowo-ruchowego (kręgosłup i stawy),
  • rozpoznać zakłócenia w różnych organach, systemach organizmu; stan organów głowy stan kręgosłupa

 

 

 Metoda elektropunkturowa jest szczególnie przydatna w diagnozowaniu boreliozy.

Prowadzimy także skuteczną terapię boreliozy -

w postaci biorezonansowej terapii elektropunkturowej.

Zapraszamy! Przyjdź, sprawdź, poleć innym!

 

 

 

 

Naszą dewizą jest skuteczność!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga!

Wszystkie działania podjęte w celu oceny stanu organizmu oraz przeprowadzone kuracje oczyszczajace i regeneracyjne nie mogą zastąpić fachowej porady lekarza. Nie mogą też wpływać na samowolne odstawienie lub ograniczenie dawki leków zaordynowanych przez lekarza prowadzącego. Działania służące poprawie stanu organizmu przeprowadzane w gabinecie Bio-Terapie są formą wspomagania organizmu i profilaktyki. Poprawa samopoczucia, która następuje w wyniku tych działań, może powodować konieczność zmniejszania dawek przyjmowanych leków farmakologicznych ale

TYLKO ZA ZGODĄ I POD KONTROLĄ LEKARZA PROWADZĄCEGO.